Zlato (oz) / USD
2 340,76
0,99 %
Jistota ve vlastních rukou
0

HSBC se po 10 letech vrací na trh spotřebitelských úvěrů v USA

Britská banka HSBC plánuje v první polovině příštího roku spustit ve Spojených státech digitální úvěrovou platformu pro tamní spotřebitele. Na trh se tak vrací po téměř deseti letech.

Britský bankovní gigant HSBC oznámil, že půjčky bude nabízet přes platformu Amount americké společnosti Avant. Foto: iStock

Na americkém trhu kvůli svým aktivitám musela odepsat 10,6 miliardy dolarů (přes 238 miliard Kč), napsal list Financial Times.

Britský bankovní gigant oznámil, že půjčky bude nabízet přes platformu Amount americké společnosti Avant. Až 30.000 dolarů budou lidé moci získat až na pět let. Vyplnit žádost o půjčku potrvá pár minut, peníze pak klient bude mít na svém účtu během jednoho dne.

Platforma už zpracovala úvěry pro 600.000 zákazníků v celkové výši pět miliard dolarů.

Americký trh nekrytých osobních půjček se rozvíjí ročním tempem 20 procent, zůstatek nesplacených úvěrů tam nyní činí asi 125 miliard dolarů.

V roce 2003 HSBC koupila americkou společnost aktivní v oblasti spotřebitelských úvěrů Household, nakonec ale kvůli ztrátám ze špatných úvěrů musela odepsat 10,6 miliardy dolarů a podnik v roce 2009 zavřela.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika