Zlato (oz) / USD
1 920,06
0,32 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Henley: Kryptoměny využívá po celém světě kolem 425 milionů lidí

Kryptoměny využívá po celém světě zhruba 425 milionů lidí. Přes 88 000 jich má v kryptoměnách majetek v hodnotě nejméně jednoho milionu dolarů (zhruba 22,5 milionu Kč) a 22 lidí v hodnotě nejméně jedné miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Henley & Partners.

kryptoměny
Kryptoměny už sice nezažívají podobný boom jako v době své vrcholné popularity, zůstávají však velmi rozšířenou investicí, píše server CNBC. Foto: iStock

Nejznámější kryptoměnu bitcoin podle těchto údajů využívá po celém světě kolem 210 milionů lidí. Majetek v hodnotě nejméně jednoho milionu dolarů má v bitcoinech více než 40 000 lidí, bitcoinových miliardářů je však pouze šest.

Kryptoměny už sice nezažívají podobný boom jako v době své vrcholné popularity, zůstávají však velmi rozšířenou investicí, píše server CNBC. Podle zprávy institutu CFA a organizace FINRA investovala do kryptoměn více než polovina Američanů ve věku od 18 do 25 let. Studie výzkumného centra PEW nicméně ukázala, že většina Američanů není přesvědčena o bezpečnosti kryptoměn.

Investice do kryptoměn se podle CNBC staly velmi populárními zejména v době pandemie covidu-19. Ekonomové a investiční poradci nicméně nabádají k opatrnosti, protože kryptoměny jsou považovány za velmi nestálou investici, která může rychle ztratit hodnotu.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika