Zlato (oz) / USD
2 411,67
0,03 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Banky Goldman Sachs i Morgan Stanley zvýšily zisk o 21 a 19 procent

Americká investiční banka Goldman Sachs zvýšila ve třetím čtvrtletí meziročně čistý zisk o 20,5 procenta na 2,45 miliardy dolarů (54,6 miliardy Kč). Podobně jako její konkurent Morgan Stanley tak překonala očekávání.

Pomohly jí zejména příjmy z obchodů s akciemi, které vyvážily slabší výsledek z obchodování s dluhopisy a z poradenských služeb. Foto: iStock

Výsledek podle dnešního sdělení Goldman Sachs  podpořily zisky z obchodování s akciemi a z investičního bankovnictví.

Čistý zisk na akcii vystoupil na 6,28 dolaru, zatímco analytici v průměru odhadovali 5,38 dolaru na akcii, uvedla agentura Reuters.

Tržby se meziročně zvýšily o 3,8 procenta na 8,65 miliardy dolarů (téměř 193 miliard Kč). Výnosy z obchodování s akciemi ve třetím kvartálu vzrostly o osm procent na 1,79 miliardy dolarů. Rival Morgan Stanley docílil ve stejném segmentu o šest procent vyššího zisku.

Tyto čtvrtletní hospodářské výsledky jsou poslední pod vedením Lloyda Blankfeina. V říjnu jej v čele banky po 12 letech střídá David Solomon.

Morgan Stanley pomohly obchody s akciemi 

Americká investiční banka Morgan Stanley ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 19 procent na 2,11 miliardy dolarů (47 miliard Kč), čímž překonal odhady. Pomohly jí zejména příjmy z obchodů s akciemi, které vyvážily slabší výsledek z obchodování s dluhopisy a z poradenských služeb.

Zisk na akcii dosáhl 1,17 dolaru, zatímco analytici v anketě agentury Reuters očekávali 1,01 USD. Příjmy z obchodování s akciemi se zvýšily o sedm procent, z obchodů s dluhopisy o jedno procento. Celkové tržby se pak zvýšily o 7,3 procenta na 9,87 miliardy dolarů (220 miliard Kč).

Akcie Morgan Stanley, které letos odepsaly kolem 17 procent hodnoty, po zveřejnění výsledků přidávaly asi dvě procenta.

Obchodování s cennými papíry v téměř celém třetím čtvrtletí poznamenala nejistota kvůli eskalaci obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy, k čemuž se přidal i pád turecké liry.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika