Zlato (oz) / USD
2 334,42
0,72 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Fed: Hrozba recese v USA polevila, novým rizikem je koronavirus

Pravděpodobnost hospodářské recese ve Spojených státech polevila, novým rizikem pro vyhlídky americké ekonomiky se nicméně stala epidemie koronaviru. Uvedla to americká centrální banka (Fed) ve zprávě o měnové politice určené Kongresu.

Fed: Novým rizikem americkou ekonomiku se stala epidemie koronaviru. Foto: iStock

Americké ministerstvo obchodu minulý týden oznámilo, že hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se loni zvýšil o 2,3 procenta, tedy nejpomaleji od roku 2016. Podle zprávy Fedu bylo toto zpomalení důsledkem poklesu v americkém zpracovatelském sektoru a slabšího růstu světové ekonomiky.

Fed rovněž uvedl, že rizika pro vyhlídky americké ekonomiky v závěru loňského roku polevila, a to mimo jiné díky poklesu napětí v obchodních vztazích. Dodal nicméně, že nové riziko pro výhled představují možné důsledky epidemie koronaviru v Číně.

Peking a Washington v polovině prosince oznámily, že dosáhly první fáze obchodní dohody. Ta je zatím největším krokem k vyřešení celní války mezi dvěma největšími ekonomikami světa, která rozbouřila finanční trhy a zpomalila globální hospodářský růst. V polovině ledna tuto dílčí dohodu ve Washingtonu oficiálně podepsali americký prezident Donald Trump a čínský vicepremiér Liou Che.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika