Zlato (oz) / USD
2 334,42
0,72 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Evropské měny oslabují kvůli propadu akcií banky Credit Suisse

Evropské měny oslabují. Propad akcií švýcarské banky Credit Suisse obnovil obavy o evropský bankovní sektor po pádu banky Silicon Valley (SVB). Vůči americkému dolaru oslabuje euro, britská libra i švýcarský frank.

měna
Evropské měny oslabují. Propad akcií švýcarské banky Credit Suisse obnovil obavy o evropský bankovní sektor po pádu banky Silicon Valley (SVB). Foto: iStock

Euro k dolaru kolem 16:50 SEČ odepisovalo necelá dvě procenta na 1,0523 USD. Libra k dolaru ve stejnou dobu klesala o 1,1 procenta na 1,2021 USD. Kurz americké měny ke švýcarskému franku stoupal o 1,1 procenta na 0,9243 CHF.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, si připisoval 1,4 procenta na 105,02 bodu.

Akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse prudce klesají, odpoledne ztrácely asi 30 procent a dostaly se na rekordní minimum. Posléze část ztrát smazaly a před koncem obchodování odepisovaly přes 15 procent.

Důvodem jejich propadu je vyjádření největšího investora Credit Suisse, kterým je finanční ústav Saudi National Bank (SNB), že už nemůže švýcarské bance poskytnout další finanční pomoc.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika