Zlato (oz) / USD
1 963,84
0,44 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Evropské akcie opět posílily, jejich index uzavřel na dvouměsíčním maximu

Evropské akcie pošesté za sebou posílily, těžařské firmy těžily z vyhlídek na nová opatření na podporu čínské ekonomiky. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si připsal 0,48 procenta na 467,92 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou hodnotu za zhruba dva měsíce, vyplývá z údajů investičního serveru Investing.com.

STOXX Europe 600
Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si připsal 0,48 procenta na 467,92 bodu. Foto: Google

Akcie evropských těžařských společností podle agentury Reuters zažily nejlepší den za více než osm měsíců. Reagovaly tak na růst cen kovů, za kterým stály naděje na silnější poptávku v Číně.

Čínská ekonomika se letos zotavuje z loňského útlumu, za kterým stála přísná opatření proti šíření koronaviru. Oživení čínské ekonomiky sice v posledních měsících ochabuje, čínské úřady však slíbily, že přikročí k výraznější podpoře hospodářského růstu

„Prvotní (čínská) stimulační opatření jsou považována za velmi malá, takže jakékoliv zrychlení čínských stimulů bude přijato příznivě jako možný katalyzátor globálního růstu,“ uvedl analytik Steve Sosnick ze společnosti Interactive Brokers.

Kromě těžařských společností přispěl k růstu evropských akciových trhů také například britsko-nizozemský výrobce spotřebního zboží a potravin Unilever. Akcie podniku posílily o více než čtyři procenta, protože jeho čtvrtletní tržby překonaly očekávání analytiků.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika