Zlato (oz) / USD
2 334,42
0,72 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Evropa musí podle šéfky EK von der Leyenové investovat do obranného průmyslu

Evropa musí nezbytně investovat do obranného průmyslu. Dnes to na úvod začínající třídenní Mnichovské bezpečnostní konference řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Oznámila, že komise pod jejím vedením vypracuje strategii, jak by Evropská unie měla postupovat.

válka
„Válka na Ukrajině přesahuje samotnou Ukrajinu. Rusko nechce jen vymazat Ukrajinu z mapy, ruský prezident Vladimir Putin a jeho přátelé se snaží kontaminovat demokracii,“ řekla von der Leyenová. Foto: iStock

„Musíme investovat do obrany Evropy, musíme posílit její zbrojní průmysl,“ řekla von der Leyenová. „Jako komise předložíme strategii k tomu, jak obranný průmysl v Evropě posílit,“ dodala.

Von der Leyenová rovněž prohlásila, že ruská invaze na Ukrajinu není jen prostorově omezeným konfliktem. „Válka na Ukrajině přesahuje samotnou Ukrajinu. Rusko nechce jen vymazat Ukrajinu z mapy, ruský prezident Vladimir Putin a jeho přátelé se snaží kontaminovat demokracii,“ řekla.

Putin a ruský režim se podle šéfky Evropské komise snaží tlakem migrantů destabilizovat vnější hranice Evropské unie, což je podle ní dobře viditelné například v Polsku či ve Finsku. „Válka na Ukrajině ovlivňuje i naše americké přátele. Autokraté ve světě totiž sledují, jak reagujeme,“ dodala.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika