Zlato (oz) / USD
1 907,32
0,37 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Euro se drží blízko sedmiměsíčního maxima vůči dolaru

Kurz eura vůči americkému dolaru se drží bez výraznějších změn, jednotná evropská měna tak zůstává v blízkosti sedmiměsíčního maxima. Kolem 17:30 SEČ se euro prodávalo za 1,0735 USD. Pohybovalo se tak nedaleko svého pondělního závěru.

euro, dolar
Kurz eura zůstává v blízkosti sedmiměsíčního maxima. Včera kolem 17:30 SEČ se euro prodávalo za 1,0735 USD. Foto: iStock

Během pondělí euro vystoupilo až na 1,07605 USD, tedy na nejvyšší úroveň od června. K jeho růstu přispělo očekávání, že nejnovější údaje o vývoji ekonomiky by mohly přimět americkou centrální banku (Fed) k méně výraznému zvyšování úrokových sazeb. Investoři nyní čekají na údaje o prosincovém vývoji spotřebitelských cen ve Spojených státech, které ve čtvrtek zveřejní americká vláda.

Fed v prosinci v rámci boje proti inflaci zvýšil svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu do pásma 4,25 až 4,50 procenta. Tempo zvyšování úroků tak sice proti předchozím zasedáním zpomalil, zároveň však signalizoval, že úroky budou ještě určitou dobu pokračovat v růstu. Základní sazba Fedu se nyní nachází na nejvyšší úrovni od roku 2007.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika