Zlato (oz) / USD
1 909,02
0,02 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Euro oslabuje vůči dolaru, ECB zpomalila zvyšování úrokových sazeb

Euro oslabuje vůči dolaru. Vývoj na trhu ovlivnila zasedání měnových výborůdne předních světových centrálních bank. Evropská centrální banka (ECB) zmírnila své tempo zvyšování úrokových sazeb. Americká centrální banka (Fed) ve středu zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu a naznačila, že by mohla další zvyšování úroků pozastavit.

euro
Euro oslabuje vůči dolaru. Vývoj na trhu ovlivnila zasedání měnových výborůdne předních světových centrálních bank. Evropská centrální banka (ECB) zmírnila své tempo zvyšování úrokových sazeb. Foto: iStock

Euro k dolaru kolem 19:20 SELČ klesalo o 0,3 procenta na 1,1028 USD. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, ve stejnou dobu stagnoval a pohyboval se kolem 101,31 bodu. K japonskému jenu americká měna ztrácela 0,6 procenta na 133,94 jenu. Euro k jenu klesalo o necelé jedno procento na 147,72 jenu.

ECB zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. Rada guvernérů rozhodla o zvýšení úroků posedmé za sebou, i když tempo zvyšování zpomalilo. Šéfka ECB Christine Lagardeová na tiskové konferenci uvedla, že banka bude se zvyšováním úroků pokračovat.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika