Zlato (oz) / USD
1 922,54
0,03 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dolar vystoupil na dvouměsíční maximum vůči koši měn

Americký dolar se vyšplhal na dvouměsíční maximum vůči koši měn, těží z možnosti dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Euro kolem 17:45 SELČ vůči dolaru ztrácelo téměř 0,4 procenta na 1,0775 USD.

dolar
Americký dolar se vyšplhal na dvouměsíční maximum vůči koši měn, těží z možnosti dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Foto: iStock

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si ve stejnou dobu připisoval zhruba 0,3 procenta a pohyboval se blízko 103,5 bodu.

Někteří představitelé americké centrální banky (Fed) v pondělí naznačili, že bude zapotřebí pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, pokud inflace zůstane na vysoké úrovni.

„Pozornost se pomalu obrací zpátky k inflaci a k výrokům představitelů Fedu ve prospěch zpřísňování měnové politiky, což poskytuje dolaru určitou podporu,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Edward Moya ze společnosti OANDA

Investoři nyní čekají na středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Nadále rovněž sledují vývoj rozhovorů o zvýšení dluhového stropu Spojených států, které by odvrátilo hrozící platební neschopnost federální vlády.

„Finanční trhy stále čekají, že se podaří dospět k nějaké dohodě,“ uvedl analytik Niels Christensen z firmy Nordea. „Dohoda by mohla podpořit zájem o rizikovější aktiva, což by mohlo být pro dolar negativní,“ dodal.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika