Zlato (oz) / USD
1 936,09
0,05 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dolar se vyšplhal na čtyřtýdenní maximum vůči koši měn, pak ale klesl

Americký dolar se vyšplhal až na čtyřtýdenní maximum vůči koši měn, později však o své zisky přišel. Kolem 18:30 SELČ si euro vůči dolaru připisovalo zhruba desetinu procenta na 1,0950 USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, naopak zhruba desetinu procenta ztrácel a nacházel se blízko 102,5 bodu. Přes den podle údajů agentury Bloomberg vystoupil až na 102,843 bodu.

měna
Americký dolar se vyšplhal až na čtyřtýdenní maximum vůči koši měn, později však o své zisky přišel. Foto: iStock

Investoři nyní čekají na zprávu o červencovém vývoji na trhu práce ve Spojených státech, kterou v pátek zveřejní americká vláda. Ve středu podpořila dolar příznivá zpráva o červencové tvorbě pracovních míst v americkém soukromém sektoru.

Statistické údaje z USA podle analytiků neměly na devizový trh výraznější vliv. Americké ministerstvo práce oznámilo, že počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA se minulý týden zvýšil o 6000 na 227 000. Tento nárůst byl v souladu s očekáváním analytiků, uvedla agentura Reuters.

Britská libra zpočátku oslabovala v reakci na rozhodnutí britské centrální banky o nastavení úrokových sazeb, později však své ztráty smazala. Kolem 18:30 SELČ se libra prodávala zhruba za 1,2710 USD. Nacházela se tak v těsné blízkosti středečního závěru. Během dne sestoupila až na 1,2621 USD.

Britská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 5,25 procenta, což většina analytiků očekávala. Někteří však spekulovali, že banka by vzhledem k vysoké inflaci mohla základní úrok zvýšit o půl procentního bodu.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika