Zlato (oz) / USD
2 019,25
0,36 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dolar se odráží ode dna, investoři čekají na nové ekonomické statistiky

Americký dolar se odráží od třítýdenního dna. Investoři čekají na nové ekonomické statistiky, které by napověděly, kdy americká centrální banka (Fed) začne snižovat úrokové sazby. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru k šesti hlavním světovým měnám, přidával kolem 18:30 SEČ 0,02 procenta na 104,03 bodu.

dolar
Americký dolar se odráží od třítýdenního dna. Foto: iStock

Během dne klesl index až na 103,43 bodu, což je nejnižší hodnota od 2. února. Drží se pod úrovní 104,97 bodu dosaženou 14. února, která byla nejvyšší od 14. listopadu.

Dolar bude pravděpodobně těžit z rozdílného vývoje oproti ostatním zemím, protože americká ekonomika se zdá být relativně silnější, uvedl analytik Noel Dixon ze společnosti State Street Global Markets v Bostonu. Po nedávném posílení však „u některých dolarových býků zjevně nastala určitá únava“, řekl. „K tomu, aby se dolar dal tou či onou cestou, bychom potřebovali vidět více údajů,“ dodal.

Dopoledne se dařilo euru, které podpořily údaje o náladě v ekonomice eurozóny. Odpoledne ale jednotná evropská měna začala své zisky smazávat, když vyšla zpráva o nečekaném poklesu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, což naznačuje, že americký trh práce zůstává silný. Euro k dolaru ve stejný čas zpevňovalo o 0,03 procenta na 1,0822 USD.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika