Zlato (oz) / USD
1 909,43
0,77 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dolar oslabuje, trh čeká na výstup ze zasedání americké centrální banky

Dolar oslabuje. Trh čeká na výstup ze zasedání americké centrální banky (Fed). Statistiky ukázaly, že počet volných pracovních míst ve Spojených státech v březnu klesl a tovární zakázky byly nižší, než očekávali ekonomové.

Fed
Dolar oslabuje. Trh čeká na výstup ze zasedání americké centrální banky (Fed). Foto: iStock

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, kolem 18:15 SELČ odepisoval 0,2 procenta na 101,94 bodu. Euro vůči dolaru ve stejnou dobu rostlo o 0,2 procenta na 1,0999 USD. Dolar k jenu klesal o 0,8 procenta na 136,43 jenu. Euro vůči jenu odepisovalo 0,6 procenta na 150,12 jenu.

Americké ministerstvo práce uvedlo, že počet volných pracovních míst v USA v březnu klesl na 9,59 milionu. Americké ministerstvo obchodu informovalo, že tovární zakázky v březnu vzrostly o 0,9 procenta, což bylo pod očekáváním růstu o 1,1 procenta.

Všeobecně se předpokládá, že Fed ve středu v rámci boje proti inflaci zvýší svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu. Investory zajímá, zda Fed naznačí, že po středečním zvýšení úroků zpřísňování měnové politiky pozastaví.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika