Zlato (oz) / USD
1 932,61
0,37 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dolar oslabuje, investoři sázejí na brzký konec zvyšování úroků v USA

Dolar na devizových trzích oslabuje, vůči japonskému jenu se dostal nejníže za tři týdny. Investoři podle analytiků zřejmě sázejí na to, že cyklus zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech je téměř u konce.

dolar
Většina investorů má za to, že americká centrální banka (Fed) tento měsíc zvýší základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu. Foto: iStock

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce před 18:30 SELČ ztrácel 0,1 procenta a pohyboval se kolem 102,13 bodu.

Euro si vůči dolaru ve stejnou dobu připisovalo zhruba 0,2 procenta na 1,0985 USD, k japonskému jenu pak 0,2 procenta ztrácelo a nacházelo se blízko 155,49 jenu. Dolar k jenu vykazoval pokles o 0,4 procenta na 141,54 jenu.

Většina investorů má za to, že americká centrální banka (Fed) tento měsíc zvýší základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu, a to navzdory statistice o vývoji nezaměstnanosti.

Ta mimo jiné ukázala, že přírůstek nových pracovních míst v USA byl minulý měsíc nejmenší za dva a půl roku. V červnu Fed nechal úrokové sazby beze změny.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika