Zlato (oz) / USD
2 033,67
0,00 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dolar mírně klesá vůči euru, čeká se na ekonomické údaje z USA i z eurozóny

Americký dolar mírně oslabuje vůči euru. Investoři nyní čekají na nové ekonomické údaje ze Spojených států i z eurozóny. Jednotná evropská měna si krátce před 18:00 SEČ vůči dolaru připisovala zhruba čtvrt procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 1,0850 USD.

dolar, euro
Jednotná evropská měna si krátce před 18:00 SEČ vůči dolaru připisovala zhruba čtvrt procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 1,0850 USD. Foto: iStock

Americké ministerstvo obchodu ve čtvrtek zveřejní údaje o lednovém vývoji cenového indexu výdajů na osobní spotřebu ve Spojených státech. Tento index je preferovaným ukazatelem inflace pro americkou centrální banku (Fed).

Pozornost investorů se již delší dobu soustředí na to, kdy Fed zahájí snižování úrokových sazeb. Šéf Fedu Jerome Powell v lednu uvedl, že úrokové sazby ve Spojených státech již dosáhly svého vrcholu a v letošním roce se zřejmě budou snižovat. Označil však za nepravděpodobné, že Fed snižování úroků zahájí již na svém březnovém zasedání.

Investoři nyní čekají rovněž na rychlý odhad únorového vývoje inflace v eurozóně, který v pátek zveřejní evropský statistický úřad Eurostat. Evropská centrální banka (ECB) minulý měsíc stejně jako Fed ponechala své úrokové sazby beze změny.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika