Zlato (oz) / USD
2 332,86
0,65 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dolar mírně klesá, investoři od nových statistik čekají větší jasno kolem sazeb

Americký dolar dnes po úterním růstu mírně klesá. Investoři si vybírají zisky před zveřejněním dalších ekonomických údajů, které by mohly upevnit domněnku, že americká centrální banka (Fed) začne v tomto roce snižovat úrokové sazby.

dolar
Dolarový index, který sleduje vývoj dolaru ke koši šesti předních světových měn, ztrácel kolem 16:30 SEČ 0,1 procenta na 102,84 bodu. Foto: iStock

Dolarový index, který sleduje vývoj dolaru ke koši šesti předních světových měn, ztrácel kolem 16:30 SEČ 0,1 procenta na 102,84 bodu. Minulý týden zaznamenal největší týdenní pokles od začátku ledna. Od začátku roku si však zelená bankovka zatím připsala zisk 1,5 procenta.

Trhy hodnotí šanci, že Fed sníží sazby před létem, jako velmi nízkou. Podle aplikace LSEG se ale očekávání, že sazby začnou klesat v červnu, snížilo jen nepatrně na přibližně 67 procent oproti 71 procentům na začátku týdne.

Investoři nyní čekají na čtvrteční údaje o maloobchodních tržbách v USA, na zprávu o výrobních cenách a na zprávu o vývoji žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ty by podle agentury Reuters měly přinést další důkazy o zpomalování ekonomiky.

Euro si k dolaru ve stejný čas připisovalo 0,1 procenta na 1,0942 USD. Dolar k jenu přidával 0,1 procenta na 147,78 JPY.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika