Zlato (oz) / USD
2 332,86
0,65 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Deutsche Bank nabídne na burze divizi správy majetku DWS

Největší německá banka Deustche Bank plánuje primární nabídku akcií své divize správy majetku DWS na frankfurtské akciové burze. Tento krok má posílit důvěru investorů ve společnost po letech skandálů a restrukturalizace. Oznámila to banka bez dalších podrobností.

Deutsche Bank nabídne na burze divizi správy majetku DWS. Foto: iStock

Podle informovaných zdrojů by se vstup na burzu měl uskutečnit v týdnu od 19. března a banka plánuje prodat čtvrtinový podíl v DWS za 1,5 miliardy až dvě miliardy eur (38,1 až 50,8 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters.

Deutsche Bank již loni v březnu uvedla, že v rámci širší reorganizace skupiny po nákladných žalobách a obchodních skandálech zvažuje nabídnout na burze menšinový podíl v divizi správy majetku. Podle zdrojů se banka rozhodla urychlit nabídku o několik týdnů kvůli příznivým podmínkám na trhu.

Vstup na burzu má pomoci divizi přilákat a udržet si talenty, protože firma bude moci nabídnout zaměstnancům bonusy v podobě akcií. Bude také moci využít své akcie k financování nových akvizic.

Divize správy majetku má 3800 zaměstnanců. Koncem loňského roku měla ve správě po celém světě 700 miliard eur. Očištěný zisk před zdaněním loni stoupl o pět procent na 747 milionů eur.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika