Zlato (oz) / USD
1 925,57
0,76 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Deutsche Bank klesl zisk, firma reformuje investiční bankovnictví

Čistý zisk největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 79 procent na 120 milionů eur (3,1 miliardy Kč). Banka včera zároveň představila rozsáhlou reorganizaci divize investičního bankovnictví, která bude zahrnovat rušení pracovních míst a omezování některých aktivit, zejména ve Spojených státech a v Asii.

Čtvrtletní zisk banky výrazně zaostal za očekáváním analytiků. Foto: Pavel Lukeš

„Naše kořeny jsou v Evropě. Tady chceme firmám a institucionálním klientům nabízet globální řešení v oblasti financování,“ uvedl nový generální ředitel Christian Sewing. Dodal, že snížení počtu zaměstnanců je bolestivé, ale nevyhnutelné pro zajištění dlouhodobé konkurenceschopnosti. Neupřesnil však, kolik pracovních míst by mělo zaniknout.

Podle zdrojů listu Finacial Times banka už před ohlášením výsledků v USA propustila 300 zaměstnanců ze sekce investičního bankovnictví a dalších 100 to čeká do konce týdne. Údajně jde o pouhou předehru ke škrtům v dalších týdnech. List Frankfurter Allgemeine Zeitung zjistil, že banka chce v USA vyškrtnout z výplatní listiny celkem asi 1000 jmen. Deutsche Bank ve Spojených státech zaměstnává kolem 10 000 osob.

Čtvrtletní zisk banky výrazně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 379 milionů eur. Hospodaření podniku zasáhl mimo jiné pokles příjmů divize investičního bankovnictví. Celkové příjmy Deutsche Bank se v prvním čtvrtletí snížily o pět procent na sedm miliard eur.

Christian Sewing tento měsíc ve funkci generálního ředitele vystřídal Johna Cryana. Ten stál v čele banky necelé tři roky a v poslední době čelil kritice, že při reorganizaci aktivit podniku nepostupuje dost rázně, uvedla agentura DPA.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika