Zlato (oz) / USD
2 332,86
0,65 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Čínský Fosun získal 80 procent v ústavu pro certifikaci diamantů

Čínský konglomerát Fosun International získal 80procentní podíl v Mezinárodním gemologickém institutu (IGI), což je organizace zabývající se klasifikací diamantů a drahokamů. Informoval o tom dnes list Financial Times.

IGI se sídlem v Belgii provozuje po celém světě 23 laboratoří a vzdělávacích středisek a je jednou ze dvou hlavních světových organizací, které vydávají certifikáty k diamantům. Foto: iStock

IGI se sídlem v Belgii provozuje po celém světě 23 laboratoří a vzdělávacích středisek a je jednou ze dvou hlavních světových organizací, které vydávají certifikáty k diamantům a dalším drahým kamenům. Zakladatel ústavu, rodina Lorieových, si ve společnosti ponechá 20procentní podíl, uvedl IGI.

Čína je po Spojených státech druhým největším trhem diamantů na světě. Světová poptávka po diamantech se podle údajů společnosti De Beers loni zvýšila o 2,2 procenta na 82 miliard dolarů (1,8 bilionu Kč).

„Jsme velice rádi, že jsme do tohoto partnerství vstoupili, poskytuje nám jedinečnou příležitost spolupracovat s diamantovou komunitou po celém světě,“ řekl jeden z ředitelů Fosunu Sü Siao-liang. „Domníváme se, že společnost IGI přinese své gemologické a odborné znalosti na rozvíjející se trhy, včetně Číny,“ dodal.

Fosun je předním čínským investičním konglomerátem s množstvím aktivit, od farmacie až po pojišťovnictví. Firma nyní masivně nakupuje majetek v zahraničí.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika