Zlato (oz) / USD
1 911,44
0,60 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Česká měna dál ztrácí, k euru je nejslabší od loňského října

Česká měna dál oslabuje vůči oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru ztratila šest haléřů na 24,57 Kč/EUR. Slabší byla naposledy loni v říjnu. K dolaru oslabila o 12 haléřů a včera kolem 17:00 se obchodovala za 22,93 Kč/USD, což je nejslabší úroveň od loňského prosince. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

koruna
Česká koruna pokračuje ve svém oslabování. Od začátku září oslabila proti euru již o 50 haléřů, tedy skoro o 2,5 procenta, proti americkému dolaru pak oslabila o 85 haléřů, to je o 3,8 procenta. Foto: iStock

„Česká koruna pokračuje ve svém oslabování. Od začátku září oslabila proti euru již o 50 haléřů, tedy skoro o 2,5 procenta, proti americkému dolaru pak oslabila o 85 haléřů, to je o 3,8 procenta,“ komentoval analytik Purple Trading Jaroslav Tupý. „Koruna se tak přiblížila hranici, u které zahajovala Česká národní banka své devizové intervence na podporu koruny,“ doplnil.

Podle analytičky Next Finance Markéty Šichtařové čeká korunu nejspíš delší období oslabování. „Zatímco v první polovině tohoto roku rozdíl mezi úrokovými sazbami v ČR a v zahraničí a hlavně výhled tohoto rozdílu korunu podporoval, nyní je tomu přesně naopak. Předpokládám proto, že koruna se postupně posune až na 25 korun za euro,“ míní Šichtařová.

„Regionální měny stále zůstávají pod tlakem, který minulý týden vyvolalo překvapivé rozhodnutí polské centrální banky snížit úrokové sazby. S tím spojené spekulace na možné snížení domácích úrokových sazeb i další razantní uvolnění měnové politiky v Polsku tlačí regionální měny na slabší úrovně,“ komentovala včerejší závěr Jana Steckerová z Komerční banky (KB).

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 24,51 24,57
Kč/USD 22,81 22,93

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika