Zlato (oz) / USD
1 920,79
0,11 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bloomberg: Německá vláda zlepší odhad vývoje ekonomiky, s poklesem už nepočítá

Německá vláda vidí výhled ekonomiky nyní optimističtěji, než jej viděla v závěru loňského roku. Její aktualizovaný výhled předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 0,2 procenta, zatímco loni v říjnu vláda předpovídala hospodářský pokles, který odhadovala na 0,4 procenta. S odvoláním na zdroje obeznámené s vládními prognózami o tom dnes informovala agentura Bloomberg.

Německo
Německá vláda vidí výhled ekonomiky nyní optimističtěji, než jej viděla v závěru loňského roku. Její aktualizovaný výhled předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 0,2 procenta, zatímco loni v říjnu vláda předpovídala hospodářský pokles. Foto: iStock

Německý ministr hospodářství Robert Habeck představí nové vládní prognózy ve středu. Kancléř Olaf Scholz už minulý týden vyjádřil přesvědčení, že Německo se letos navzdory energetické krizi do hospodářské recese nedostane.

Odhad hospodářského růstu na příští rok ale vláda podle zdrojů Bloombergu v aktualizovaných prognózách zhoršila na 1,8 procenta. V říjnu předpovídala, že HDP se v příštím roce zvýší o 2,3 procenta.

Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Spolkový statistický úřad tento měsíc oznámil, že loni růst německé ekonomiky zpomalil na 1,9 procenta z předloňských 2,6 procenta.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika