Zlato (oz) / USD
1 940,39
1,90 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bloomberg: Société Générale hodlá propouštět v investiční divizi

Francouzská banka Société Générale, která vlastní většinový podíl v české Komerční bance, zvažuje propustit stovky až tisíce zaměstnanců ve své divizi globálního bankovnictví a investorských zdrojů GBIS. Chce tak zmírnit dopady růstu nákladů kvůli tlaku regulačních orgánů.

Čistý zisk divize GBIS ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 52 procent na 179 milionů eur a za celý loňský rok o téměř čtvrtinu. Foto: iStock

Informaci s odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Bloomberg. Divize GBIS má více než 20.000 zaměstnanců.

Propuštění by se mohlo dotknout různých pozic. Banka se ke zprávě odmítla vyjádřit.

Société Générale by chtěla snížit náklady o 500 milionů eur (12,8 miliardy Kč) a po špatných výsledcích za čtvrté čtvrtletí se rozhodla přezkoumat méně ziskové aktivity v oblasti investičního bankovnictví. Tento měsíc uvedla, že úspory se zaměří na obchodování s měnami a cennými papíry s pevným výnosem.

Čistý zisk divize GBIS ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 52 procent na 179 milionů eur a za celý loňský rok o téměř čtvrtinu na 1,2 miliardy eur. Příjmy loni klesly o 8,3 procenta.

Celé skupině přitom čistý zisk ve čtvrtletí vzrostl na 624 milionů eur z předloňských 69 milionů eur a za celý rok se zvýšil o 38 procent na 3,9 miliardy eur.

(ČTK)

 

Další z kategorie Světová ekonomika