Zlato (oz) / USD
2 310,77
0,24 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bitcoin zpevňuje, při obchodování v Asii se přiblížil k 68 000 dolarů

Cena bitcoinu se opět zvyšuje, při obchodování v Asii se přiblížila hranici 68 000 dolarů (1,7 milionu Kč). Spolu s bitcoinem posilovaly i další velké kryptoměny. Podle specializovaného serveru CoinDesk to lze zčásti přičíst předpokladu, že centrální banky velkých západních zemí už brzy začnou snižovat úrokové sazby. Minulý týden už sazby snížila švýcarská centrální banka.

bitcoin
Cena bitcoinu se opět zvyšuje, při obchodování v Asii se přiblížila hranici 68 000 dolarů (1,7 milionu Kč). Foto: iStock

Krátce po 08:00 SEČ si bitcoin za uplynulých 24 hodin připisoval 4,8 procenta na 67 237 USD. Předtím se dostal až nad 67 724 dolarů. Ether, což je druhá největší kryptoměna, vykazoval růst o 4,5 procenta na 3473 dolarů.

Minulý týden znamenal podle agentury Reuters posun v globální měnové politice. Švýcarská centrální banka ve čtvrtek nečekaně snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,50 procenta. Stala se tak první velkou centrální bankou, která zmírnila dosavadní zpřísněnou měnovou politiku zavedenou ve snaze omezit inflaci.

Úroky už také snížily centrální banky některých rozvíjejících se ekonomik, například Brazílie a Mexiko, stejně postupuje také například Maďarsko nebo Česká republika. Evropská centrální banka (ECB) tak podle analytiků patrně učiní v červnu.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika