Zlato (oz) / USD
2 168,29
0,33 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bitcoin se propadl pod 67 000 dolarů, investoři vybírají zisky

Bitcoin dnes ráno při obchodování v Asii výrazně oslabil, propadl se až pod 67 000 dolarů. Později ale část ztrát korigoval. Kryptoměna se ve čtvrtek dostala na rekordních 73 798 dolarů (1,7 milionu Kč), pak ale cena začala rychle klesat, jak investoři vybírali zisky.

bitcoin
Bitcoin dnes ráno při obchodování v Asii výrazně oslabil, propadl se až pod 67 000 dolarů. Foto: iStock

Bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk brzy ráno klesl až na 66 896 dolarů. Krátce po 08:00 SEČ vykazoval za uplynulých 24 hodin pokles o více než sedm procent zhruba na 68 282 dolarů. Tento týden bitcoin překonal rekord čtyři dny za sebou.

K poklesu ceny bitcoinu mohla podle agentury Reuters přispět i čtvrteční zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech. Meziroční růst spotřebitelských cen v únoru zrychlil na 3,2 procenta z lednového tempa 3,1 procenta. Statistika snížila vyhlídky na brzké snížení úrokových sazeb v USA, což je i důvod, proč polevil zájem o riziková aktiva, mezi něž patří i kryptoměny.

Od začátku roku bitcoin nicméně vykazuje růst asi o 60 procent. K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF).

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika