Zlato (oz) / USD
2 331,06
0,57 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Banka Wells Fargo zaplatí 575 milionů USD kvůli nekalým praktikám

Americká banka Wells Fargo zaplatí 575 milionů dolarů (zhruba 13 miliard Kč) za urovnání obvinění z nekalých praktik, například vytváření falešných účtů bez vědomí klientů. Informovala o tom včera agentura AP.

Americká banka Wells Fargo zaplatí 575 milionů dolarů (zhruba 13 miliard Kč) za urovnání obvinění z nekalých praktik. Foto: iStock

Banka Wells Fargo již v roce 2015 přiznala, že její zaměstnanci ve snaze o splnění stanovených cílů vytvořili miliony falešných účtů a prodávali automobilová pojištění a další finanční produkty klientům, kteří je nepotřebovali.

Banka v rámci dohody o urovnání uzavřené se všemi 50 státy USA a federálním distriktem (District of Columbia) vytvoří týmy, které budou posuzovat a řešit stížnosti klientů na její praktiky. „Tato dohoda podtrhuje naše opravdové odhodlání dělat věci správně,“ uvedl generální ředitel podniku Tim Sloan.

Ministr spravedlnosti státu Kalifornie Xavier Becerra označil praktiky banky za „hanebné“. „Klienti Wells Fargo svěřili své bance své živobytí, své sny a své úspory pro budoucnost,“ uvedl.

„Namísto, aby své klienty chránila, je Wells Fargo zneužívala tím, že je upisovala k produktům od bankovních účtů po pojištění, jež nikdy nechtěli. Je to neuvěřitelné porušení důvěry, které ohrožuje nejen klienty Wells Fargo, ale také důvěru v náš bankovní systém,“ dodal.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika