Zlato (oz) / USD
1 907,56
0,86 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bank of Valletta pozastavila provoz kvůli kybernetickému útoku

Druhá největší maltská bankovní společnost Bank of Valletta včera dočasně přerušila svou činnost kvůli kybernetickému útoku. Maltský premiér Joseph Muscat uvedl, že hackeři chtěli z banky ukrást 13 milionů eur (zhruba 335 milionů Kč), které se pokusili převést na účty v Británii, Spojených státech, České republice a Hongkongu.

V důsledku útoku byly mimo provoz bankovní přepážky, bankomaty, internetové bankovnictví i další služby společnosti Bank of Valletta. Foto: Pixabay

Peníze byly vysledovány a banka se nyní snaží podvodné transakce zvrátit. Informovaly o tom agentury DPA a Reuters.

V důsledku útoku byly mimo provoz bankovní přepážky, bankomaty, internetové bankovnictví i další služby společnosti Bank of Valletta. Banka uvedla, že její zákazníci nejsou ohroženi a že usiluje o co nejrychlejší obnovení svých služeb. Dodala, že spolupracuje s policí při pátrání po pachatelích útoku.

Muscat uvedl, že banka ráno zaznamenala nesrovnalosti u mezinárodních transakcí. Státní bezpečnostní služba krátce poté bance sdělila, že obdržela ze zahraničí informaci, podle které je společnost terčem kybernetického útoku. Banka pak přerušila provoz, aby minimalizovala rizika a zkontrolovala své systémy.

Maltské banky se již v minulosti staly terčem kybernetických útoků. Toto byl ale první případ, kdy některá z nich kvůli útoku musela pozastavit všechny své aktivity, píše agentura Reuters.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika