Zlato (oz) / USD
2 331,06
0,57 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Americký dolar oslabuje, euro se dostalo nad 1,06 USD

Americký dolar oslabuje, dolů ho tlačí mimo jiné pokles výnosů dluhopisů vlády Spojených států. Euro si vůči dolaru krátce před 18:00 SELČ připisovalo zhruba 0,4 procenta, dostalo se tak nad 1,06 USD.

dolar
Americký dolar oslabuje, dolů ho tlačí mimo jiné pokles výnosů dluhopisů vlády Spojených států. Foto: iStock

Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády se snižovaly poté, co se minulý týden vyšplhaly až na nejvyšší úroveň od roku 2007. Za jejich poklesem stály výroky představitelů americké centrální banky (Fed), které naznačily, že Fed nebude muset přikročit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.

Investoři nyní čekají na středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Doufají, že si díky němu budou moci učinit lepší představu o dalším vývoji měnové politiky v USA. Minulý měsíc ponechal Fed svou základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta. Tehdy naznačil, že hodlá držet úrokové sazby na vysoké úrovni delší dobu a že by je mohl ještě zvýšit.

Finanční trhy nyní čekají také na čtvrteční zprávu o zářijovém vývoji inflace v USA. Sledují rovněž vývoj ozbrojeného konfliktu mezi palestinským hnutím Hamás a Izraelem, napsala agentura Reuters.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika