Zlato (oz) / USD
2 331,06
0,57 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Americké akcie se vyšplhaly na nová rekordní maxima

K růstu velkou měrou přispěly akcie výrobce elektromobilů Tesla, jehož tržní hodnota poprvé překonala hranici jednoho bilionu dolarů (přes 22 bilionů Kč). Pozornost investorů se nyní upírá k hospodářským výsledkům, které tento týden představí řada významných amerických podniků.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předn

Americké akcie posílily, jejich indexy Dow Jones a S&P 500 se tak vyšplhaly na nová rekordní maxima. Foto: iStock

ích amerických podniků, si připsal 0,18 procenta a uzavřel obchodování na 35 741,15 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,47 procenta na 4566,48 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,90 procenta na 15 226,71 bodu.

Akcie automobilky Tesla posílily o téměř 13 procent, podpořila je zpráva o velké zakázce od autopůjčovny Hertz. Akcie zpracovatele elektronických plateb PayPal si připsaly téměř tři procenta poté, co firma uvedla, že v současnosti neusiluje o převzetí internetové sociální sítě Pinterest. Reagovala tak na zprávy, že jedná o koupi Pinterestu a že by za něj mohla zaplatit až 45 miliard dolarů. Akcie Pinterestu naopak oslabily o téměř 13 procent.

Na devizovém trhu euro oslabovalo vůči americkému dolaru po nepříznivých údajích o vývoji podnikatelské nálady v Německu. Krátce po 22:00 SELČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,3 procenta na 1,1611 USD.

Výzkumný institut Ifo oznámil, že podnikatelská nálada v Německu se v říjnu čtvrtý měsíc za sebou zhoršila. Její index klesl na 97,7 bodu ze zářijových 98,9 bodu. Dostal se tak na nejnižší hodnotu od dubna. Německo je největší ekonomikou používající euro.

Investoři nyní čekají na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Americké ministerstvo obchodu navíc ve čtvrtek zveřejní údaje o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) Spojených států za třetí čtvrtletí.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika