Zlato (oz) / USD
1 905,26
0,43 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Americké akcie posílily, přispěla k tomu firma Nvidia

Americké akcie posílily, velkou měrou k tomu přispěl výrobce čipů Nvidia. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,07 procenta a zakončil obchodování na 35 307,63 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,58 procenta na 4489,72 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil dokonce o 1,05 procenta na 13 788,33 bodu.

Nvidia
Společnost Nvidia v poslední době těží z poptávky po čipech, které se používají pro systémy založené na umělé inteligenci. Foto: iStock

Akcie společnosti Nvidia posílily o více než sedm procent poté, co analytici z banky Morgan Stanley zveřejnili jejich příznivého hodnocení. K jejich růstu se připojily i akcie některých dalších velkých technologických podniků. Investoři nyní čekají na čtvrtletní výsledky, které tento týden zveřejní přední americké maloobchodní společnosti, včetně firem Walmart a Target.

Společnost Nvidia v poslední době těží z poptávky po čipech, které se používají pro systémy založené na umělé inteligenci. „Nvidia pro nás zůstává nejlepší volbou na pozadí masivního přesunu výdajů směrem k umělé inteligenci,“ uvedli analytici ze společnosti Morgan Stanley.

Na devizovém trhu se americký dolar vyšplhal na více než měsíční maximum vůči koši měn, protože investoři kvůli obavám ohledně vývoje čínské ekonomiky přesunovali peníze do méně rizikových aktiv. Euro vůči dolaru kolem 22:00 SELČ ztrácelo zhruba 0,4 procenta a pohybovalo se mírně nad 1,09 USD.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika