Zlato (oz) / USD
2 331,06
0,57 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Americké akcie oslabily, Facebook se dostal pod tlak kvůli žalobě

Americké akcie včera oslabily v čele s technologickými podniky. K poklesu výrazně přispěl provozovatel internetové sociální sítě Facebook, kterého úřady ve Spojených státech zažalovaly kvůli porušování pravidel hospodářské soutěže. Na akciovém trhu navíc panuje nejistota ohledně dalších opatření na podporu ekonomiky USA.

Akcie společnosti Facebook oslabily o téměř dvě procenta. Federální obchodní komise (FTC) uvedla, že bude v rámci žaloby usilovat o soudní opatření, které by mohlo zahrnovat požadavek, aby Facebook prodal aplikace Instagram a WhatsApp. Foto: Wikimedia

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,35 procenta a uzavřel na 30 068,81 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,79 procenta na 3672,82 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl dokonce o 1,94 procenta na 12.338,95 bodu.

Lídr republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell uvedl, že zákonodárci stále hledají cestu k dohodě o novém balíku stimulačních opatření. „Hodně se kolem toho mluví. Říkají, že dosahují pokroku, a pak říkají, že stanoviska jsou tak rozdílná. Je to frustrující,“ uvedl analytik Tim Ghriskey ze společnosti Inverness Counsel.

Akcie společnosti Facebook oslabily o téměř dvě procenta. Federální obchodní komise (FTC) uvedla, že bude v rámci žaloby usilovat o soudní opatření, které by mohlo zahrnovat požadavek, aby Facebook prodal aplikace Instagram a WhatsApp.

Úspěšný debut na newyorské burze včera nicméně zažily akcie americké společnosti DoorDash, která se specializuje na rozvoz jídla. Jejich cena uzavřela s nárůstem o 83,5 procenta. Firma DoorDash v rámci primární veřejné nabídky svých akcií získala 3,37 miliardy dolarů (zhruba 73,5 miliardy Kč).

Na devizovém trhu americký dolar mírně posílil. Euro kolem 22:00 SEČ vůči dolaru ztrácelo 0,2 procenta na 1,2080 USD. Investoři nyní mimo jiné čekají na čtvrteční rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) o nastavení měnové politiky.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika