Zlato (oz) / USD
1 930,64
0,48 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Akcie v USA posílily, investoři čekají na údaje o inflaci a rozhodnutí o úrocích

Americké akcie mírně posílily, investoři nyní čekají na údaje o inflaci ve Spojených státech a rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o nastavení úrokových sazeb. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,03 procenta a zakončil obchodování na 33 573,28 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,24 procenta na 4283,85 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,36 procenta na 13 276,42 bodu.

USA
Americké akcie mírně posílily, investoři nyní čekají na údaje o inflaci ve Spojených státech a rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o nastavení úrokových sazeb. Foto: iStock

Americké ministerstvo práce zveřejní údaje o květnovém vývoji inflace v USA příští týden v úterý. O den později pak Fed rozhodne o nastavení úrokových sazeb. Podle agentury Reuters se předpokládá, že centrální ponechá úroky beze změny.

Výrazně posílily akcie výrobce čipů Advanced Micro Devices (AMD), které si připsaly více než pět procent a uzavřely na zhruba 124 dolarech. Vzhůru zamířily poté, co investiční banka Piper Sandler zvýšila jejich cílovou cenu na 150 dolarů.

Akcie kryptoměnové burzy Coinbase se naopak propadly o více než 12 procent. Reagovaly tak na zprávu, že americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) firmu Coinbase obvinila z porušování pravidel pro obchodování s cennými papíry.

Na devizovém trhu americký dolar mírně posiloval vůči euru. Kolem 22:00 SELČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta a nacházela se mírně pod hranicí 1,07 USD.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika