Zlato (oz) / USD
2 332,23
0,44 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Akcie v USA posílily díky firmě Disney a nadějím na nové stimuly

Americké akcie včera posílily díky překvapivě příznivým výsledkům společnosti Walt Disney a nadějím na dohodu o nových stimulačních opatřeních, která by ekonomice Spojených států pomohla čelit negativním dopadům koronavirové krize.

Akcie mediální a filmové společnosti Walt Disney posílily o 8,8 procenta. Foto: Wikimedia

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 1,39 procenta a uzavřel na 27.201,52 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,64 procenta na 3327,77 bodu a index Nasdaq, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,52 procenta na 10.998,40 bodu.

Akcie mediální a filmové společnosti Walt Disney posílily o 8,8 procenta. Firma oznámila, že v uplynulém čtvrtletí bez zahrnutí mimořádných položek vydělala osm centů na akcii, zatímco analytici očekávali ztrátu 64 centů na akcii.

Na devizovém trhu americký dolar oslaboval kvůli rostoucímu zájmu investorů o rizikovější aktiva, jako jsou například akcie. Ten obvykle vede k poklesu dolaru, který je považován za bezpečné útočiště v období nejistoty. Euro si kolem 22:00 SELČ vůči dolaru připisovalo půl procenta na 1,1860 USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ve stejnou dobu ztrácel zhruba 0,6 procenta na 92,84 bodu.

„Zjevně vidíme oživení zájmu o riziko na světových trzích,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Karl Schamotta ze společnosti Cambridge Global Payments. K poklesu dolaru přispívají rovněž obavy, že hospodářství Spojených států se bude z koronavirové krize zotavovat pomaleji než jiné vyspělé ekonomiky.

Jednotnou evropskou měnu včera podle agentury DPA podpořily příznivé údaje o vývoji ekonomiky eurozóny. Statistický úřad Eurostat oznámil, že maloobchodní tržby v eurozóně se v červnu zvýšily o 5,7 procenta. Vrátily se tak na úroveň z února, kdy ještě nebyla zavedena omezení proti šíření koronaviru.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika