Zlato (oz) / USD
1 902,67
0,42 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Agentura S&P Global snížila úvěrové ratingy několika amerických bank

Ratingová agentura S&P Global v pondělí snížila úvěrové ratingy a změnila výhled několika amerických bank. Varovala, že rizika ohledně financování a slabší ziskovost pravděpodobně otestují úvěrovou sílu sektoru. Informovala o tom agentura Reuters. Podobný krok učinila před dvěma týdny ze stejných důvodů agentura Moody’s Investors Service.

banka
Ratingová agentura S&P Global v pondělí snížila úvěrové ratingy a změnila výhled několika amerických bank. Foto: iStock

S&P snížila úvěrové hodnocení bank Associated Banc-Corp a Valley National Bancorp kvůli rizikům ohledně financování a vyšší závislosti na zprostředkovaných vkladech. Snížila také rating UMB Financial, Comerica Bank a Keycorp, což zdůvodnila velkým odlivem vkladů a převládajícími vyššími úrokovými sazbami.

Prudký nárůst úrokových sazeb ztěžuje financování a likviditu mnoha amerických bank, uvedla S&P. Dodala, že vklady držené bankami pojištěnými Federální společností pro pojištění vkladů (FDIC) budou nadále klesat, dokud bude americká centrální banka (Fed) provozovat „kvantitativní zpřísňování“.

Ratingová agentura také snížila výhled ratingu S&T Bank a River City Bank ze stabilního na negativní. Zdůvodnila to mimo jiné vysokou expozicí vůči sektoru komerčních nemovitostí. Agentura Moody’s začátkem tohoto měsíce snížila rating deseti bank o jeden stupeň a zařadila šest bankovních gigantů, včetně Bank of New York Mellon, US Bancorp, State Street a Truist Financial do přezkumu kvůli možnému snížení ratingu.

Začátkem tohoto roku vyvolal krizi důvěry v americký bankovní sektor krach finančních ústavů Silicon Valley Bank a Signature Bank.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika