Zlato (oz) / USD
1 911,47
0,61 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Trump od konce března, kdy byl obviněn, získal od dárců 15 mil. dolarů

Bývalý americký prezident Donald Trump od konce března, kdy velká porota newyorského soudu hlasovala pro jeho obvinění, získal na svoji kampaň za znovuzvolení do Bílého domu v roce 2024 přes 15 milionů dolarů (318,2 milionu korun). Čtvrtina těchto dárců ho podpořila poprvé, píše internetový portál týdeníku Der Spiegel.

Donald Trump
Šestasedmdesátiletý Trump je prvním exprezidentem Spojených států, který čelí obvinění z trestných činů. Foto: Wikimedia

Za první tři měsíce letošního roku získal Trump na svoji kandidaturu příspěvky ve výši 18,8 milionu dolarů, vyplývá z údajů jeho kampaně.

Ovšem za pouhé dva týdny následující po jeho obvinění si Trump, usilující o nominaci Republikánské strany, přišel na dalších 15,4 milionu dolarů.

Šestasedmdesátiletý Trump je prvním exprezidentem Spojených států, který čelí obvinění z trestných činů. Prokurátor Alvin Bragg ho obvinil z toho, že před prezidentskými volbami v roce 2016 nařídil platby třem osobám výměnou za to, že budou mlčet o jeho nemanželských poměrech.

Podle Bragga se pokusil podvodnými finančními záznamy zakrýt svou roli v transakcích a účastnil se spiknutí s cílem podkopat integritu prezidentských voleb.

(ČTK)

Další z kategorie Lidé