Zlato (oz) / USD
1 910,31
0,72 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Ředitelka kanceláře ČNB Báčová a šéfka komunikace Fišerová se vzdaly funkcí

Ředitelka sekce kanceláře České národní banky Jana Báčová se k 30. červnu po téměř třicetiletém působení v centrální bance vzdala své funkce. Ke stejnému dni se funkce ředitelky komunikace vzdala také Markéta Fišerová, která tento odbor vedla od roku 2018. ČNB o to uvedla na svých webových stránkách.

ČNB
Na konci června končí mandát guvernérovi ČNB Jiřímu Rusnokovi, viceguvernérovi Tomáši Nidetzkému a členovi bankovní rady Vojtěchu Bendovi. Foto: ČNB

Do dalšího rozhodnutí bankovní rady ČNB bude sekci kancelář od 1. července 2022 řídit dosavadní náměstek ředitelky této sekce Jan Spiryt, který je zároveň pověřen řízením odboru legislativního a právního. Odbor komunikace bude od 1. července do doby, než bankovní rada rozhodne o dalším postupu, řídit dosavadní zástupkyně ředitelky odboru komunikace Petra Vodstrčilová.

Na konci června končí mandát guvernérovi ČNB Jiřímu Rusnokovi, viceguvernérovi Tomáši Nidetzkému a členovi bankovní rady Vojtěchu Bendovi. Guvernérem místo Rusnoka jmenoval prezident Miloš Zeman 11. května stávajícího člena rady Aleše Michla.

Zeman 8. června jmenoval viceguvernérkou ČNB předsedkyni Národní rozpočtové rady Evu Zamrazilovou a novými členy bankovní rady hlavní analytičku Hospodářské komory a poradkyni premiéra Karinu Kubelkovou a ředitele sekce finanční stability ČNB Jana Fraita.

(ČTK)

Další z kategorie Lidé