Zlato (oz) / USD
1 929,33
0,32 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Prezidentem České bankovní asociace bude ředitel Komerční banky Jan Juchelka

Novým prezidentem České bankovní asociace (ČBA) byl zvolen generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Ve funkci vystřídá po třech letech generálního ředitele České spořitelny Tomáše Salomona. Ten se nově stane po Juchelkovi prvním viceprezidentem asociace. Asociace o tom nformovala ČTK.

Jan Juchelka
Novým prezidentem České bankovní asociace (ČBA) byl zvolen generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Foto: KB

„Český bankovní systém je velmi stabilní. České banky jsou kapitálově silné a dobře likviditně vybavené. Zůstáváme silným sektorem i v dobách hospodářského útlumu. Role České bankovní asociace je v tomto ohledu naprosto klíčová a nezastupitelná. V čele asociace se budu s kolegy z prezidia soustředit na prohloubení dialogu a spolupráce mezi soukromým sektorem, státem a regulátorem, a na témata digitalizace, inovací či udržitelnosti,“ uvedl Juchelka.

Dalším viceprezidentem asociace je Michal Strcula z Air Bank. V prezidiu jsou dále Aleš Blažek z ČSOB, Jakub Dusílek z UniCredit Bank a Igor Vida z Raiffeisenbank. O změnách ve vedení rozhodlo shromáždění členů ČBA. Předsedou dozorčího výboru asociace bude nově bývalý viceguvernér České národní banky (ČNB) Tomáš Nidetzký. Do prezidia bylo zvoleno šest vedoucích představitelů členských bank. Ti mezi sebou následně vybrali své vedení.

Česká bankovní asociace je dobrovolné sdružení 32 bank působících v České republice a reprezentuje tak 99 procent trhu. Již 30 let podporuje rozvoj bankovního sektoru i celé ekonomiky a všeobecné finanční gramotnosti.

(ČTK)

Další z kategorie Lidé