Zlato (oz) / USD
1 981,50
0,35 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Prezident Světové banky Malpass se rozhodl koncem června odstoupit z funkce

Prezident Světové banky (SB) David Malpass se rozhodl koncem června odstoupit z funkce. Oznámila to SB. Američan Malpass se do čela této instituce postavil v dubnu 2019, jeho pětiletý mandát měl vypršet až v příštím roce.

David Malpass
„Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl věnovat novým výzvám,“ uvedl Malpass. Konkrétnější zdůvodnění svého předčasného odchodu z funkce neposkytl. Foto: Wikimedia

Malpasse v roce 2019 do funkce navrhl tehdejší americký prezident Donald Trump. Je tradicí, že Světovou banku vede Američan, zatímco v čele sesterského Mezinárodního měnového fondu (MMF) stojí zástupce Evropy.

Malpassův předchůdce, Američan korejského původu Jim Yong Kim, z funkce překvapivě odstoupil více než tři roky před vypršením svého mandátu. Malpass, kterému je nyní 66 let, před nástupem do Světové banky pracoval jako vysoký úředník amerického ministerstva financí.

„Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl věnovat novým výzvám,“ uvedl Malpass. Konkrétnější zdůvodnění svého předčasného odchodu z funkce neposkytl.

(ČTK)

Další z kategorie Lidé