Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Lidé
O nejbohatším člověku žebříčku Forbes rozhoduje burza, Arnault předběhl Bezose

O čelo žebříčku nejbohatších lidí podle magazínu Forbes se tento týden přetahují francouzský módní magnát Bernard Arnault a šéf Amazonu Jeff Bezos. Pořadím opakovaně míchá pohyb akcií na burze.

Podle žebříčku Forbesu je hodnota Arnaultova majetku 191,2 miliardy dolarů (3,99 bilionu Kč). Foto: Wikimedia

Včera na pomyslný trůn díky posílení akcií jedničky v oblasti luxusu LVMH, kam patří značky Louis Vuitton nebo Dior, usedl její šéf Arnault, upozorňuje list Le Figaro.

Akcie LVMH si připsaly 1,72 procenta a dostaly se na cenu 651,60 eura (16 586 Kč) za kus. Firma tak dosáhla svého historického maxima 401,2 miliardy dolarů (8,3 bilionu korun) a stala se nejcennější francouzskou firmou, která kdy byla na burze, píše Le Figaro.

Podle žebříčku Forbesu je hodnota Arnaultova majetku 191,2 miliardy dolarů (3,99 bilionu Kč), zatímco druhý Bezos má majetek v odhadované ceně 188,4 miliardy dolarů (3,93 bilionu Kč). Na třetím místě je vizionář Elon Musk, následovaný Billem Gatesem. Nejbohatším Čechem v žebříčku Forbesu je na 513. místě Karel Komárek.

Růst Arnaultova módního impéria od začátku letošního roku je podle časopisu Forbes příkladem úspěchu celého sektoru luxusu.

(ČTK)