Zlato (oz) / USD
2 332,92
0,47 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Muskův majetek kvůli snížení ceny akcií Tesly klesl pod 200 miliard dolarů

Majetek Elona Muska klesl pod 200 miliard dolarů (4,8 bilionu Kč), šéf automobilky Tesla a nově i sociální sítě Twitter ale zůstává nejbohatším člověkem planety. Částečně „zchudnul“ kvůli poklesu ceny akcií Tesly, kterých se investoři zbavují v obavách, že její hlavní akcionář se nyní bude více věnovat Twitteru a na řízení automobilky mu nezbude dost času. Informuje o tom agentura Reuters.

Elon Musk
Musk má nyní podle časopisu Forbes čisté jmění 194,8 miliardy dolarů. Velká část pochází právě z jeho téměř 15procentního podílu v Tesle, která má tržní hodnotu 622 miliard dolarů. Foto: Wikimedia

Od té doby, co Musk v dubnu podal nabídku na převzetí Twitteru, Tesla ztratila téměř polovinu své tržní hodnoty a Muskovo čisté jmění kleslo o 70 miliard dolarů. Investoři původně z Tesly utíkali kvůli obavám, že akcií se bude zbavovat sám Musk, aby měl peníze na nákup Twitteru. Ten část svého podílu v Tesle skutečně prodal za nejméně 15 miliard dolarů. Minulý měsíc pak uzavřel koupi Twitteru za 44 miliard dolarů. Nyní se ale Wall Street obává, že se Musk v Twitteru angažuje až příliš právě v době, kdy výrobce elektromobilů zvyšuje výrobu a čelí rostoucí konkurenci.

„Vypadá to, že Elon Musk tráví 100 procent času v Twitteru a víte, že ten možná bude potřebovat více kapitálu,“ uvedl analytik Jay Hatfield ze společnosti Infrastructure Capital Management. Od koupě Twitteru napsal Musk jen velmi málo tweetů o Tesle, které mu na twitteru pomohly získat popularitu. Místo toho použil tuto sociální síť k oznámení plánů, jaké má pro Twitter jako firmu, včetně předplatného osm dolarů (193) měsíčně za ověřený účet.

Čisté jmění nejbohatšího člověka na světě, který také vlastní raketovou společnost SpaceX, je zhruba o 40 miliard dolarů vyšší, než jakým se může pochlubit druhá nejbohatší osoba, majitel luxusního koncernu LVMH Bernard Arnault. Akcie Tesly v odpoledním obchodování ztrácejí téměř čtyři procenta na 189,3 USD a klesají již třetí seanci po sobě.

(ČTK)

Další z kategorie Lidé