Zlato (oz) / USD
1 916,13
1,13 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Miliardář Bankman-Fried žije ve vazbě jen o chlebu a vodě, tvrdí jeho právníci

Kryptoměnový miliardář a zakladatel zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Samuel Bankman-Fried žije ve vazbě jen o chlebu a vodě. Podle jeho právníků je to totiž to jediné, co může pozřít, protože mu dozorci servírují masitá jídla, i když je vegan a o veganskou stravu si zažádal. Informuje o tom zpravodajský web BBC.

Bankman-Fried
Bankman-Fried nemá přístup k počítačům, nedostává potřebné léky a podávají mu pouze pokrmy z masa, přestože je podle svých právníků vegan. Foto: iStock

Bankman-Fried byl kdysi považovaný za zázračné dítě kryptoměnové scény. Loni v prosinci byl ale zatčen a vyměnil svou vilu na Bahamách za celu v brooklynském vězení. V úterý padlá hvězda kryptoměnového odvětví při soudním slyšení znovu odmítla obvinění, že zpronevěřila miliardy dolarů z prostředků klientů FTX. Bankmanovi-Friedovi právníci využili soudního líčení u federálního soudu na Manhattanu ke kritice podmínek ve vyšetřovací vazbě a k podání stížnosti na ně.

Bankman-Fried nemá přístup k počítačům, nedostává potřebné léky a podávají mu pouze pokrmy z masa, přestože je podle svých právníků vegan. „Nyní se doslova živí chlebem a vodou, jedinými věcmi, které mu předkládají a může je jíst, a někdy arašídovým máslem,“ řekl vězňův právník Mark Cohen. Navíc má jeho klient prý příliš málo času na přípravu k soudnímu řízení. Nedostává svůj lék na hyperaktivní poruchu pozornosti (ADHD) a docházejí mu zásoby léku proti léčbě deprese.

Americký soud zhruba před 14 dny zrušil propuštění Bankmana-Frieda na kauci. Dospěl totiž k závěru, že se opakovaně snažil ovlivňovat svědky. Do té doby čekal na proces v domácím vězení v domě svých rodičů v Kalifornii.

Společnost FTX byla před kolapsem v listopadu 2022 druhou největší kryptoměnovou burzou na světě a pro miliony lidí představovala vstupní bránu na trh s digitálními aktivy.

(ČTK)

Další z kategorie Lidé