Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Lidé
Bill Gates investuje do start-upu na omezení metanu pocházejícího z krav

Americký miliardář a spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates investuje do australského technologicko-klimatického start-upu. Jde o firmu, která pracuje na zmírnění emisí metanu pocházejícího ze zažívacího traktu krav, informovala dnes BBC. Gates už se delší dobu otevřeně vyjadřuje k dopadům výroby masa na životní prostředí.

krávy

Bill Gates investuje do firmy, která pracuje na zmírnění emisí metanu pocházejícího ze zažívacího traktu krav, informovala dnes BBC. Foto: Pixabay

Krávy, kozy a vysoká produkují metan, když jejich žaludky tráví tvrdá vlákna, třeba trávu. Metan, který je po oxidu uhličitém nejčastějším skleníkovým plynem, vzniká při fermentačním procesu a většinou se znovu vyloučí.

Univerzitní studie ale ukázaly, že krmení krav mořskými řasami by mohlo jejich emise metanu výrazně snížit. Start-up Rumin8 z Perthu nyní pracuje na doplňku stravy – synteticky replikovaném z červených mořských řas – který zastavuje tvorbu tohoto plynu.

Podnik oznámil, že získal 12 milionů dolarů (bezmála 264 milionů Kč) v investičním kole vedeném společností Breakthrough Energy Ventures. Gates tuto investiční firmu založil v roce 2015 a k jejím podporovatelům patří i výkonný ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos a čínský podnikatel a spoluzakladatel firmy Alibaba Jack Ma.

(ČTK)