Zlato (oz) / USD
1 974,81
0,69 %
Jistota ve vlastních rukou
0

PAMP – švýcarská kvalita

KDO JE PAMP?

Produits Artistiques Métaux Précieux, více známý jako PAMP, je přední světový nezávislý a nejprestižnější rafinér drahých kovů.

PAMP byl založen ve Švýcarsku v roce 1977 jako nezávislá společnost, což mu umožňuje neomezenou svobodu, flexibilitu, rychlost a personifikovaný přístup.
Poslání této švýcarské společnosti je postaveno na zajištění nejvyššího standardu kvality.
Jako jeden z předních světových rafinérů a zpracovatelů drahých kovů je PAMP zvláště dobře znám svým průkopnickým duchem, o čemž svědčí zavedení široké škály dekorativních vzorů, které se od konkurence výrazně odlišují svým precizním zpracováním a ražbou reliéfu s přidanou uměleckou hodnotou. PAMP je první v oboru, jehož cílem bylo rozšířit hranice pojetí cenných slitků a cihel. Cihly a slitky tak lze použít i jako prestižní dárek, vhodný pro všechny příležitosti.

Společnost je známá výrobou slitků i cihel investičních cenných kovů se znakem Fortuny, římské bohyně šťastné náhody (řecké Tyché). Tato bohyně je známá tím, že se usmívá na všechny, kdo hledají její přízeň a sype jim z rohu hojnosti. Zavedením motivu Fortuny, která zdobí zlaté, stříbrné, platinové a palladiové slitky a cihly, zaznamenal PAMP významný mezinárodní úspěch.

PAMP pak jako jediná rafinerie na světě dokázal přenést kvalitní zpracování uměleckých slitků i na cihly a je tak jedinou rafinerií, která dodává vysoce kvalitní ražené cihly v gramážích nad 250g. Každá cihla a slitek PAMP garantuje kvalitu, hmotnost a obsah drahých kovů.
Dnes PAMP ovládá více než polovinu světového trhu investičních slitků a cihel v gramážích do 1 kg a je i předním dodavatelem centrálních bank v segmentu litých investičních ingotů.

Good Delivery
Označení Good Delivery znamená, že investujete do zlata, které je likvidní, a to právě z důvodu garance kvality, kterou pravidelně kontroluje asociace 
London Bullion Market Association (LBMA), jejímž je PAMP i předním členem.
Jde o asociaci, která dohlíží na obchodování se zlatem a vydává pravidla pro Londýnskou burzu, kde se stanovuje cena cenných kovů.
Zde jsou hlavní požadavky, které musí splňovat rafinerie nebo jiný dodavatel zlata, aby byl zařazen do seznamu výrobců a obchodníků 
Good Delivery:

  • Musí minimálně tři roky vyrábět (rafinovat) kov (zlato a jiné drahé kovy), který chce do seznamu zapsat.
  • Musí vyrábět (rafinovat) nebo obchodovat za jeden kalendářní rok s minimálním množstvím 10 tun zlata a 30 tun stříbra.
  • Musí mít minimální základní jmění v hodnotě likvidních 15.000.000 liber (v jakékoliv měně).

Good delivery je označení normy kvality a má tři významy:

  • Jde o normu zlata obchodovanou na Londýnské burze, kterou historicky uznali členové Londýnského trhu se zlatem. Jde o deklaraci a stanovení parametrů zlata, které ve svých obchodech členové akceptují bez jakýchkoliv připomínek a jsou pro všechny členy přijatelné.
  • Získat označení Good Delivery není jednoduché. Výrobce či rafinér, který může takto označovat své výrobky, musí splňovat přísnou normu, kontrolní mechanizmy a zkoušky, aby mohl být uveden do seznamu LBMA.
  • Norma GOOD DELIVERY je dnes široce uznaný standard pro kvalitu slitků, aby mohly být akceptovány jako „standardní“ zlato v obchodním styku.

Další neméně významné osvědčení, které získala švýcarská rafinérie PAMP, je to udělené radou The Responsible Jewellery Council.  Toto osvědčení potvrzuje, že rafinérie PAMP, jako jedna z předních světových společností v sektoru rafinací drahých kovů, dosáhla certifikace za etické jednání, dodržování lidských práv a sociálních a ekologických norem.

Záměrně nabízíme byť úzkou, přesto nejlepší škálu cihel a slitků, pouze ražené zlato PAMP. Znalec ví, že PAMP jsou jediné cihly na našem trhu, které jsou i u vyšších populárních gramáží 250-500-1000g ražené, ne lité.  Lité cihly se nejčastěji penetrují wolframem (případy se objevily i u nás, naposledy na Zlínsku v červnu 2015).
Padělání ražených cihel je velmi technologicky náročné a nevyplatí se.  A proto je PAMP vlajkovou lodí švýcarského zlata. I proto na našem trhu ražený PAMP populárních gramáží 250-500-1000g téměř nenaleznete. Vždy platí, když nakupujete od kvalitních dodavatelů, tak se podvodným cihlám můžete zcela vyhnout.

kvalita