Zlato (oz) / USD
1 268,07
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
31 171,49
0,21 %
EUR / USD
1,09
0,15 %
USD / CZK
24,58
0,21 %

Ekonomika Spojených států na přelomu zimy a jara pokračovala v růstu. Řada firem ale byla nucena zvyšovat mzdy, aby si zajistila potřebné pracovníky. Vyplývá to z pravidelné situační zprávy o vývoji ekonomiky zvané Béžová kniha, kterou dnes zveřejnila americká centrální banka (Fed).

Vláda Spojených států neoznačí Čínu za manipulátora s měnovým kurzem. Uvedl to americký prezident Donald Trump v rozhovoru s listem The Wall Street Journal. Ve své předvolební kampani přitom sliboval, že Čínu za manipulátora s měnou označí bezprostředně po nástupu do prezidentské funkce.

Většina členů měnového výboru americké centrální banky (Fed) by ještě v tomto roce chtěla začít s omezováním bilance Fedu, která kvůli podpůrným nákupům dluhopisů v letech od finanční krize a poslední recese prudce vzrostla. Plyne to podle agentury Reuters z dnešního zápisu z březnového zasedání výboru.

Dolar včera na devizových trzích oslaboval a jeho index poprvé od začátku února sestoupil pod 100 bodů. Americká měna zůstává pod zvýšeným tlakem od zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed), který nenaznačil, že se chystá zrychlit tempo zvyšování úrokových sazeb v USA.

Americký dolar smazal většinu počátečních zisků a mírně oslabuje. V centru zájmu investorů je zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), které se koná v úterý a ve středu. Od Fedu se očekává, že by ve středu mohl oznámit zvýšení úroků o čtvrt procentního bodu.

Ekonomika USA vytvořila v únoru asi 235 000 pracovních míst, a překonala tak očekávání ekonomů. Vyplývá to z dnešní zprávy amerického ministerstva práce. Míra nezaměstnanosti klesla na 4,7 procenta z lednových 4,8 procenta. Vzhledem k solidnímu vývoji se zvýšila pravděpodobnost, že americká centrální banka (Fed) zvýší úroky už tento měsíc.

Americký dolar dnes na trhu oslabuje vůči koši šesti předních světových měn. Obchodníci čekají na projev šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové, ve kterém by mohla potvrdit, že Fed zvýší úroky již na svém zasedání 15. března.

Úrokové sazby ve Spojených státech by se mohly zvyšovat rychleji, než se dosud předpokládalo. Naznačuje to zápis z posledních zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed). Mnoho členů výboru se domnívá, že úroky by bylo vhodné brzy zvýšit v případě, že ekonomika zůstane silná a údaje o inflaci a zaměstnanosti budou v souladu s očekáváním.

Americký dolar dnes posiluje vůči většině předních světových měn. Dolar podpořilo vystoupení šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové v Kongresu, kde uvedla, že Fed bude zřejmě muset zvýšit úrokové sazby na jednom z nadcházejících zasedání.

Americká ekonomika pokračovala na konci podzimu a na počátku zimy v solidním růstu a jeho tempo se mírně zrychlilo. Oživovala průmyslová výroba, rostly podnikatelské investice a na trhu práce byl stále patrnější nedostatek pracovních sil, který vede ke zvyšování mezd. Uvádí to pravidelná situační zpráva o vývoji ekonomiky zvaná Béžová kniha, kterou tento týden zveřejnila americká centrální banka (Fed).

Soukromí zaměstnavatelé ve Spojených státech v prosinci vytvořili zhruba 153 000 nových pracovních míst. Oznámila to včera organizace ADP. Výsledek tak zaostal za odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že vznikne 170 000 nových pracovních příležitostí.

Vývoj ceny zlata

Aktuální cena zlata (oz)

0,00 %
1 268,07 Zlato/USD