Zlato (oz) / USD
1 287,53
0,37 %
Zlato (oz) / CZK
28 567,22
0,51 %
EUR / USD
1,17
0,18 %
USD / CZK
22,19
0,14 %

Mezi představiteli měnového výboru americké centrální banky (Fed) narůstají obavy z příliš nízké inflace. Někteří dokonce zvažují, zda neudělat pauzu ve zvyšování úrokových sazeb, a to do doby, než bude zřejmé, že jde o přechodný trend. Vyplývá to ze zápisu z červencového zasedání výboru. Činitelé Fedu na něm jednomyslně odhlasovali ponechat základní úrokové sazby beze změny.

Celkový dluh amerických domácností se ve druhém čtvrtletí dostal na nový rekord 12,84 bilionu dolarů (286,1 bilionu Kč). Meziročně se zvýšil o 552 miliard USD. Přispěl k tomu především růst hypoték, půjček na nákup automobilu i zůstatků kreditních karet, který byl nejvyšší od roku 2009. Uvádí to dnešní zpráva Federální rezervní banky (Fed) v New Yorku. Už v prvním čtvrtletí dluh překonal dosavadní maximum z doby vrcholu finanční krize.

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny. Zároveň uvedla, že zřejmě „relativně brzy“ začne omezovat portfolio dluhopisů, které nakupovala v minulých letech s cílem podpořit ekonomiku po finanční krizi a hospodářské recesi.

Rostoucí výdaje na studium se odrážejí na americkém trhu s nemovitostmi. Stále méně zadlužených absolventů škol si může dovolit investici do vlastního bydlení. Podle nové studie americké centrální banky (Fed) se pro ni tak rozhodlo o 35 procent méně lidí ve věku mezi 28 až 30 lety.

Největší francouzská banka BNP Paribas dostala ve Spojených státech pokutu 246 milionů dolarů (5,6 miliardy Kč). Americká centrální banka (Fed) včera uvedla, že finanční ústav a některé jeho americké součásti hodlá pokutovat za „riskantní a nesolidní“ praktiky na devizových trzích.

Ekonomika Spojených států je dostatečně silná k tomu, aby absorbovala další postupné zvyšování úrokových sazeb. Uvedla to šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová v projevu připraveném pro dnešní setkání s výborem Sněmovny reprezentantů pro finanční služby.

Americký prezident Donald Trump velmi pravděpodobně do čela centrální banky (Fed) příští rok podruhé nejmenuje současnou šéfku Janet Yellenovou. Za nejpravděpodobnějšího kandidáta, který by ji měl nahradit, je považován ředitel Národní ekonomické rady (NEC) Gary Cohn. S odvoláním na čtyři zdroje blízké tomuto procesu to uvedl server Politico.

Mezi představiteli americké centrální banky (Fed) panují čím dál větší rozpory v názorech na další vývoj inflace a jeho možné dopady na tempo budoucího zvyšování úrokových sazeb. Vyplývá to podle agentury Reuters ze zápisu z červnového zasedání Fedu.

Zhruba sedm let od hospodářské krize americká centrální banka Fed opakovala veřejnosti, že její rozhodnutí jsou závislá na aktuálním ekonomickém vývoji. Například, pokud ekonomika zpomalí nebo se nebude dařit trhu práce, nebude zvyšovat úrokové sazby. Dlouho se tohoto pravidla Fed držel a někdy byl kritizován za až moc velkou opatrnost.

Americká centrální banka (Fed) v rámci druhého kola zátěžových testů schválila plány všech 34 předních amerických bankovních ústavů ohledně dividend a zpětných odkupů akcií. Informovala o tom dnes agentura AP.

Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová věří, že již nezažije další finanční krizi. Bankovní reformy totiž podle ní posílily bezpečnost finančního systému. Yellenová to uvedla včera při svém projevu v Londýně.

Vývoj ceny zlata

Aktuální cena zlata (oz)

0,37 %
1 287,53 Zlato/USD