Zlato (oz) / USD
1 347,19
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
27 709,68
0,00 %
EUR / USD
1,24
0,00 %
USD / CZK
20,57
0,00 %
Světová ekonomika
Nejlepší rating na světě má Německo

Analytická společnost Dun & Bradstreet (D&B) zvýšila rating Německu v kategorii nejnižšího rizika návratnosti investice o jeden stupeň. Jde o nejlepší rating země ze 132 hodnocených států. Důvodem je zlepšující se makroekonomické i mikroekonomické prostředí. ČTK o tom dnes informovala společnost Bisnode, která je partnerem D&B.

Nejlepší rating na světě má Německo. Foto: Shutterstock

Česká republika má stejné hodnocení jako Belgie, Estonsko, Francie, Japonsko, Slovensko či Jižní Korea a její obchodní rating je v kategorii nízkého rizika návratnosti investice. Za Německem s mírně horším ratingem následuje Švédsko a Norsko.

„Německo je dlouhodobě náš nejvýznamnější obchodní partner, a proto zvýšení ratingu našeho západního souseda je příznivou zprávu i pro českou ekonomiku,“ uvedla analytička Bisnode Petra Štěpánová. V pomyslném žebříčku největších zahraničních investorů podle objemu investovaného kapitálu od základního jmění českých firem Německu patří první příčka. Němci jsou také čtvrtými nejčastějšími zahraničními vlastníky tuzemských firem, dodala.

Americká společnost D&B svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které zpracovává pro 132 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

(ČTK)