Zlato (oz) / USD
1 322,80
0,73 %
Zlato (oz) / CZK
30 101,10
0,50 %
EUR / USD
1,13
0,24 %
USD / CZK
22,76
0,22 %

Čínský miliardář a zakladatel internetového obchodu Alibaba Jack Ma včera varoval, že technologický rozvoj by mohl vést k vypuknutí třetí světové války. Historie podle něj ukazuje, že technologické inovace jsou primárním faktorem, který stojí za globálními konflikty.

Před 300 lety, 22. ledna 1719, zemřel zakladatel centrální banky Velké Británie, Bank of England, skotský obchodník a finančník William Paterson.

Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, který je nejbohatším člověkem na světě, se po 25 letech manželství dohodl na rozvodu se svou ženou MacKenzie. Manželé to uvedli ve společném prohlášení.

Podnikatel Igor Mabeľjanov, který se loni přistěhoval z Ruska do Izraele, za sebou v Rusku zanechal dluh 500 milionů dolarů (11 miliard korun). Upozornil na to izraelský ekonomický deník TheMarker. Mabeľjanov v Rusku vlastnil řetězec klenotnictví, několik obchodů duty-free a investoval také do nemovitostí. Izraelské občanství získal na základě zákona o návratu, který umožňuje cizincům-židům získat občanství Izraele.

Nápis Věříme v Boha (In God We Trust) na amerických bankovkách nelze chápat jako vyznání víry, a proto ho není možné považovat za porušení náboženských svobod zaručených ústavou USA. K takovému výroku dospěl chicagský odvolací soud v kauze vyvolané stížností Američana Kennetha Mayleho. Oznámila to dnes agentura AP.

Přestože většina obyvatel Spojených států je finančně zabezpečena lépe než před pěti lety, valná část z nich se zdráhá spořit na horší časy. Pokud by je postihly mimořádné výdaje dosahující 400 dolarů (8800 Kč), zhruba 40 procent dospělých by je mohlo uhradit jen tak, že něco prodají, nebo si půjčí. Uvedla to centrální banka (Fed) ve zprávě o ekonomické situaci domácností za rok 2017.

Kníže Nikolaus Sandizell (59) býval kdysi úspěšný, uznávaný a velice nadějný manažer německého průmyslového gigantu MAN s dveřmi dokořán otevřenými pro další vzestup. Pak při potápění v Karibiku před lety 22 lety náhodně objevil poměrně zachovalý vrak lodi, což mu pronikavě změnilo život - stal se podmořským archeologem.

Společnosti již dlouho při diktování pravidel svých služeb a manipulaci s informacemi o uživatelích spoléhají na koncept informovaného souhlasu. Ten jednoduše řečeno stanovuje, že firmy mohou s údaji o uživatelích dělat, co se jim zachce, pakliže to před lidmi netají. Pokud nedávné vystoupení Marka Zuckerberga v Kongresu USA neukázalo nic jiného, pak alespoň to, že tento základní pilíř soukromí v online prostředí je jeden velký podvod, napsal web Business Insider.

Současná Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), která sdružuje 35 vysoce vyspělých zemí světa včetně České republiky, měla svůj ustavující sjezd v září 1961. Její počátky však sahají do doby poválečné Evropy. Její předchůdkyně Organizace pro evropskou hospodářskou spolupráci (OEEC) byla založena před 70 lety, 16. dubna 1948.

Výrobci sportovních vozů Porsche stoupl v prvním čtvrtletí letošního roku prodej aut o šest procent na téměř 63 500, což je rekordní údaj pro první čtvrtletí. Automobilce se dařilo hlavně díky silnější poptávce v USA a Evropě. Vyplývá to z prohlášení společnosti. Porsche je, stejně jako česká automobilka Škoda Auto, součástí skupiny Volkswagen.

Český trh se vzácnými numismatickými materiály je velmi malý a činí pouze stovky milionů korun. V souvislosti s dobrou kondicí ekonomiky ovšem cena historických mincí roste, shodli se analytici oslovení ČTK. Prodej vzácných historických mincí, medailí a bankovek v aukcích v ČR loni vzrostl o 110 milionů na 410 milionů korun, řekl ČTK spoluzakladatel aukčního domu Macho & Chlapovič Elizej Macho. Odhadl, že v českých domácnostech jsou numismatické sběratelské předměty za 40 miliard korun. Jejich hodnota byla před deseti lety poloviční.

Vývoj ceny zlata

Aktuální cena zlata (oz)

0,73 %
1 322,80 Zlato/USD